How frappante Lives? #6 From Mařena to Wimbledon

Sorry, today just in czech, english version will be updated asap.
I am too busy for translate during these days :) 

Naše útrapy pokračují. Najít v Londýně bydlení se zdá býti nadlidským úkolem. Za dva dny jsem obvolala kolem 80ti [slovy osmdesáti] inzerátů a z toho byly 3 [slovy tři] prohlídky. Někdy vás překvapí co vůbec mají lidé odvahu pronajímat za hříšný peníz a někdy vás překvapí, kde vůbec jsou lidé schopni žít.

Co je problém: 
Když máte málo peněz. V tomhle případě se budete muset spokojit s ruským doupětem. A inzerát ne vždy bude odpovídat realitě. Jako včera, kdy jsme šli na prohlídku a v inzerátu stálo, že jakási Nyamoi je moc smutná, že musí opustit svojí spolubydlící Jennifer, protože se stěhuje pryč a hledá za sebe náhradu. Mělo se jednat o malý dům, kde bydlí pouze Jennifer, studentka architektury. Když jsme dorazili na místo, jala se ná hrůza. Z Nyamoi se vyklubala Mařena, z Jennifer Sonja, z jedné spolubydlící 8 spolubydlících a z malého domku v hezké lokalitě díra, kde cca 2 metry za oknem každých 15 minut projíždí vlak. Já bych si tady tedy pokoj nepronajala, ale aspoň kuchyň se zdála být jako stvořená pro mladou krysí rodinu. Třeba takovou co se přestěhovala z Ruska a chce začít nový život.

Když máte hodně peněz. Pokusili jsme se zvýšit budget ze 600 na 800 liber s dobrým pocitem, že nám tak otevřou nové možnosti hezčího bydlení, v hezké lokalitě a bez krys. No tady tak trochu nastupuje Hlava 22 :D. Pokud si totiž chcete pronajmout, byť jen pokoj ve sdíleném domě za vyšší částku, budou po vás vyžadovat reference. A reference je váš bankovní účet. Který musí být z anglické banky. Potvrezný vaším anglickým účetním. 
Takže zkuste vysvětlit lidem, že jste důvěryhodní a máte pravidelný měsíční příjem na zaplacení nájmu, když tu jste pět dní a ještě nemáte bankovní historii v tomto státě. Ve většině případů jim bankovní výpis v PDFku od české banky nestačí.
Takže i když jste za vodou, nejste za vodou.

Máte domácího mazlíčka. Je zcela běžné, že u vás na ulici zastaví stařenka, složí svoje nákupní tašky k nohám a se slovy "Já si jdu jen pohladit vašeho pejska" započne konverzaci, která počíná psy, přes svoje příbuzné, počasí, až po to, co si koupila v obchodě naproti. Ale jakmile se někam s tím roztomilým čumáčkem chcete nastěhovat, sorry, pets are not allowed. 95% obvolaných a dostupných inzerátů Bernarda zamítlo. No věřili byste tomu, že někde tohohle mazlíčka nebudou chtít?

 

How frappante Lives? #6 From Mařena to Wimbledon • baraperglova.com/blog

Nejsme věřící. Já se snad na svoje starý, ďáblem prohnaný kolena dám na víru. Křesťané tady totiž velmi často mají dveře otevřené. Včetně zvířat. Ale nesezdaný pár, který se nebude účastnit večerních modliteb má prostě smůlu. Ale Ježišmarja, to by v tom byl čert abychom něco nesehnali!  

 

Ale dnes nám konečně svitla naděje, takže hromadně prosím během zítřka všichni držte palce! Kdo nebude držet palce, toho si najdu a položím mu pod rohožku smrdutou zdechlinu! :)) 

Kroky na naší poslední prohlídku nás zavedly do Wimbledonu. Znáte takový ten pocit, kdy někde jste a zdá se vám tam prostě všechno tak nějak jiné? Správné? Jako by to čekalo právě na vás? Tak přesně tenhle pocit jsem měla, když jsme kráčeli jednou Wimbledonskou ulicí k nabízenému bytu. Hned v předsíni jsem věděla, že tady chci bydlet! Je to fakt nádherné místo, kde žijí jen tři další nájemníci (dva z nich mluví francouzsky, jupí! :)), je to velká ložnice s vlastní koupelnou, všude bylo čisto a okamžitě jsem se tam cítila jako doma. Kluk, který nám byt ukazval se hned zamiloval do Bernarda, takže mezi námi a novým pronájmem stojí jen souhlas zbylých dvou nájemníků. Dnes večer jsme jim poslali fotky a myslím, že ze samého nadšení nebudu moct usnout :)
Nakonec ovšem přeci jen přesáhl náš budget, ale máme-li si vybrat mezi Mařenou a krysami za 600 nebo lovely flatem s francouzsky mluvícími lovely roommates v čisté bytě s vlastní koupelnou, který je o 300 dražší...no to snad radši budu pracovat i McDonaldu, jen abychom na tomhle místě mohli být :)