Fish for dinner. Or dinner with fish?

Fishes for dinner. Or dinner with fishes? • baraperglova.com/blog

I can definitely imagine dinner parties in this lovely parisian apartment. Guests will come for appetizer into a lounge bar with beautiful Basil Armchair by Christophe Delcourt and then you can continue with delicious food in dining room with outstanding fish lamps by Dutch by design

You don't feel for a big company tonight? Sweeten then your evening with a good book in a comfy vintage chair.

The evening will be hosted by the atmosphere of the 19th century. I am sure you will like it here. The combination of dark gray tones with natural colors and color accents will cause a calming and relaxed feel. 

//

V tomhle krásném bytě si tedy rozhodně umím představit příjmené večeře ve společnosti přátel. Hosté se na předkrm usadí třeba do pohodlných křesel Basil od Christophe Delcourta v krásném salónku a pak můžou pokračovat delikátní večeří v jídelně ve společnosti svítících ryb visících na hlavou od Dutch by design.

Nebo se dnes necítíte na velkou společnost? Zpříjemněte si tedy večer dobrou knihou v pohodlném vintage křesle.

Celý tenhle večer vás bude provázet atmosféra 19. století. Jsem si jistá, že se vám tu bude líbit. Kombinace tmavě šedých tónů s přírodními barvami a barevnými akcenty bude působit uklidňujícím a uvolněným dojmem.

Spotted on DPAGES