4 Styles 4 Merry Christmas. #3 Black & White

Oh, so I am sorry for a bit delay with my posts. This Christmas style inspiration should be actually shared on Saturday, but this weekend we finally moved to a new long-term place for living and except that I didn't had much time for anything (just for moving and organizing things), we have also problems with internet connection. The thing is, that at this moment could be connected to the internet just one computer. Damned London's internet providers!!

But I really want you to enjoy this Black & White Christmas style. For tomorrow I have a big plan - I will go to buy our Christmas tree! Yeeey! :))
So excited about this! And probably I will decorate him during this week (I know that in Czech we usually decorate the tree on Christmas Eve 24th December, but I like this idea to enjoy atmosphere a bit longer) so looking forward to share with you one of my personal posts! :)

Have a lovely start of new week!

//

Tak trochu se musím omluvit všem svým milým a věrným čteářům za příspěvková prodlení v posledním týdnu. Tuhle vánoční stylovou inspiraci jsem původně chtěla sdílet už v sobotu, ale tenhle víkend jsme se konečně stěhovali do dlouhodobého pronájmu a kromě toho, že jsem neměla čas skoro na nic (až na balení, stěhování, vybalování a organizování) máme taky problémy s internetovým připojením. Věc se má tak, že momentálně může být připojený k internetu pouze jeden počítač. Zatracení londýnští poskytovatelé internetu!

Ale vážně bych chtěla, abyste si tuhle opožděnou inspiraci užili tak jako já. A na zítra mám velký plán - Půjdeme koupit vánoční stromek. Jééééj! :))
Jsem fakt nadšená! A taky ho pravděpodobně během tohohle týdne i ozdobím (vím, že v Česku to děláme až na Štědrý den, ale líbí se mi představa užít si tu vánoční atmosféru o trochu déle) a moc se těším až s vámi budu naše vánoční obydlí sdílet :)

Přeji všem krásný start do nového týdne!

Light Up the darkness

Feast and don't be shy

Your home, your castle

Surprise you beloved ones

For more inspiration join my board on Pinterest - Christmas. Merry Christmas
1 / 2 / 3
4 / 5 / 6
7 / 8 / 9
10 / 11 / 12