Chilly winter evenings. With Meadows.

 
Chilly winter evenings with Meadows. • baraperglova.com/blog

One of things on my To Do List for yesterday is done. We have a Christmas tree! And shop assistant/Flower man gave me a fantastic idea for decorating a tree, so stay tuned, I think I will start with decorating this weekend. 

Now I need just christmas spirit and atmosphere. There is a lot of things I do every year. I peel tangerines, I make a strong black tea with a lot of sugar and lemon and I enclose with a traditional Christmas smell of cinnamon. And I am glad, that cinnamon is one of the essences of last scented candle by Meadows - Midnight.

Actually it has been already few months I have this amazing scented candle. I got it back in Czech. But I was waiting for first lit here - in London. I wanted to remind my home I miss so much sometimes. Combination of cinnamon, amber and frankincense reminds me a lovely evening in a teahouse with friends, chilly nights with a book under the blanket in our old apartment in Brno, walks through the Christmas markets with singing carolers...
In addition to it's scent I love on Meadows' candle one amazing thing. Every time I blew out the common candle, after that I smelled in the room a smoke even if the candle was very scented. But from Meadows candle is not smokin too long and it retains its scent.

Scent of Meadows Midnight is warm and sweet, wrap you in a fur coat that warms even in the biggest freeze, melt in your senses as the finest sweets, pulls you into the story of Christmas tales. Meadows Midnight is a home with a burning fireplace and warm slippers on your feet, hot cider in your hands and fluffy flakes falling outside the window that cover the landscape by white blanket.

PS: Yesterday I realized that I did not manage to do Advent wreath this year. To which Petr replied, "Not that you buy three additional Meadows!" And I say it's an idea!

//

Tož plán je splněn, vánoční stromek máme a dokonce mi velmi příjemný prodavač/květinář vnukl naprosto fantastický nápad na ozdobení vánočního stromku. Tak se nechte překvapit, já se do zdobení pustím asi tenhle víkend. 

Teď už se jen postarat o vánočního ducha a atmosféru. Je několik věcí, které praktikuju každý rok. A těmi jsou loupání mandarinek, vaření silného černého čaje s pořádnou dávkou cukru a citronu a obklopení se tradiční vánoční vůní skořice. A jsem ohromně ráda, že skořice je jednou z esencí nejposlednější vonné svíčky od Meadows - Midnight.

Vlastně mám tuhle svíčku doma už několik měsíců, dokonce jsem ji dostala ještě v Česku, ale čekala jsem na první zapálení až sem - do Londýna. Chtěla jsem si totiž její vůní připomenout domov, který mi občas moc chybí. Kombinace kadidla, jantaru a skořice mi připomíná příjemné večery s přáteli v čajovně, chladné noci s knížkou pod peřinou v našem starém bytě v Brně, procházky po vánočních trzích se zpívajícími koledníky...
Kromě její vůně se mi na svíčce Meadows líbí jedna fantastická vlastnost. Vždycky když jsem sfoukla normální svíčku, po pokoji se rozlinul zápach kouře ať už byla svíčka sebevoňavější. Ze zhasnutého knotu svíčky Meadows nejen že se nekouří přiliš dlouho, ale zachová si svojí vůni.

Vůně Meadows Midnight je hřejivá a sladká, zahalí vás do kožešinového kabátu, který zahřeje i v největších mrazech, rozplyne se ve vašich smyslech jako nejjemnější cukroví, vtáhne vás do děje všech vánočních příběhů. Meadows Midnight je domov s planoucím krbem a teplými bačkorami na nohách, horkým cidrem v ruce a težkými huňatými padajícími vločkami za oknem, které pokryjí krajinu bílou přikrývkou.

P.S.: Včera jsem si při zapalování Meadows uvědomila, že jsem tenhle rok nestihla udělat ani adventní věnec. Na což mi Petr odpověděl "Ne, že si koupíš další tři Meadows!" A já si říkám to je nápad!

Photos by me