Go green! Sage green.

 
Go green! Sage green. Domensions Wallpaper by Eco • baraperglova.com/blog

These pictures are stylized pictures for new wallpaper Dimensions by Eco. Currently I am not fan of wallpapers on walls, but I used to be, so it is possible that their time will come again and I will blog about wall coverings in the future :). The reason why is that they are very complicated if you want to put them on the wall but also if you want to get them off. Also is not that easy change colors and style in your interior and I don't like pretty much not variable solutions.
But I like Eco Dimensions because of their soft geometric pattern in beautiful grey and sage green that reminds me natural environment. It is like bring a bit of nature into your home and that's always a good idea! :)
New Eco Dimensions wallpaper is available from 11th December.

Except beautiful wallpaper I am on these pictures in loved with amazing wooden commode and very stylish dinner table with chairs in same wood. 

And what about you? Do you have wallpapers in your home? And how do you feel about them? Aren't you tired of them after a while?

Have a lovely start of new week!

//

Tyhle fotografie jsou stylizované pro nové tapety Dimensions značky Eco. Současně nejsem zase tak moc velký fanoušek tapet na zdi, ale bývala jsem, a jak to tak se mnou bývá, je dost dobře možné, že se k nim zase vrátím a budu blogovat zase o tapetách :) Důvod proč je nemám tolik ráda je, že příliš komplikované je aplikovat na zeď a stejně tak je i sundat dolů. A taky není tak jednoduché změnit barvu nebo styl vašeho interiéru a já moc nemám v oblibě nevariabilní řešení.
Ale tapeta Eco Dimensions se mi líbí kvůli velmi jemnému vzoru s krásné světle šedé a sage green (šedo-zelená), které mi připomínají přírodní prostředí. Je to jako přinést si kousek přírodu domů a to je podle mě vždycky dobrý nápad! :)
Nová tapeta Eco Dimensions bude v prodeji od 11. prosince.

Kromě krásné tapety jsem se na fotografiích zamilovala do té překrásné komody a velmi sylového jídelního stolu se židlemi, všechno v provedení ze stejného dřeva.

No a co vy? Máte doma tapety? A jak se vám s nimi bydlí? Neomrzely vás po čase?

Přeji všem nádherný start do nového týdne!

Spotted on Designville
Photos via Designville and MyNewDesk