Thank you, Merry Christmas.

Dear fans, readers and friends,

since last Christmas we came through some very excited things. Most important for me was that I started to invest a lot of my time to my blog since this year's April. Via blogging I met a lot of really amazing people and new friends, one of most important of them is Nika from ReNika blog and finally I found myself in what I really want to do in my life. I want to keep my work as inspiration - for your living, for your life, for you.
In next year we expect more excited adventures than this year and I am ready to devote to my blog a bit more time than this year.

But non of this probably would have happened without you. You are the ones who make me believe that what I do make a sense. So today I would like to Thank You! Your interest in what I do keep me moving forward.

Merry Christmas And Happy New Year!

Bára

//

Milí fanoušci, čtenáři a přátelé,

od posledních Vánoc jsme zažili spoustu vzrušujících věcí. Mezi jednu z nějvětších patří to, že jsem začala investovat čas do svého blogu od letošního dubna. Skrze blog jsem potkala spoustu úžasných lidí i nových přátel, kdy mezi ty nejdůležitější patří Nika z ReNika blogu a konečně jsem našla sama sebe v činnosti, kterou chci dělat. Chci svojí prací inspirovat - vaše bydlení, vaše životy, vás. 
V dalším roce očekávám ještě mnohem vc dobrodružství než doposud a já jsem připravená věnovat tomuhle blogu ještě o něco víc času. 

Nic z toho by se ale asi nestalo nebýt vás. Vy jste ti, díky kterým věřím, že to co dělám dává smysl. Takže dnes vám chci hlavně poděkovat za to, že tu jste. Váš zájem o to co dělám mě posouvá dopředu.

Krásné Vánoce a Šťastný nový rok!

Bára

 

Thank you, Merry Christmas. • baraperglova.com/blog

Photo by Bara Perglova