Styling for &tradition. Make it wow.

I know, I know, over the weekend I did a bit neglected you :). But hooray, a new week is here and I found a lot of new, beautiful inspiration! :)

Last week, 8 bloggers from around the world took part in a DesignTrade Blogger tour. On this occasion given the opportunity to create styling for the brand &tradition (I have previously written about them here). Norm studio, where the styling was carried out, became for several hours the place with the most talented and most creative people of the blogger world.

Below you can see how their work turned out. Personally, most I like the work by Emma Fexeus (Emmas Designblogg) and Allan's Torp (Bungalow5) styling, because it is very extraordinary :)).

And which styling do you like most? 

// 

Já vím, já vím, trochu jsem vás o víkendu zanedbávala :). Ovšem hurá, je tady nový týden a já pro vás našla spoustu nových, úžasných inspirací! :) 

Minulý týden se 8 blogerů z celého světa zúčastnilo DesignTrade Blogger tour. Při této příležitosti dostali možnost vytvořit styling pro značku &tradition (již dříve jsem o ní psala zde). Norm studio, kde styling probíhal, se tak na několik hodin stal místem s těmi nejtalentovanějšími a nejkreativnějšími lidmi ze světa blogerů. 

Níže můžete vidět, jak jejich práce nakonec dopadla. Mě osobně se nejvíc líbí práce Emmy Fexeus z Emmas Designblogg a pak styling Allana Torpa z Bungalow5, protože je velmi neobvyklá :)).

A která práce se nejvíc líbí vám? 

 

Photographed by: Rune Lundø
Styling by: Nina Holst - Stylizimo // Anna Gustafsson - La Maison d'Anna G. // Igor Josifovic - Happy Interior Blog // Gerard McGuickin - Walnut Grey Design // Emma Fexeus - Emmas Designblogg // Desiree Groenendal - Vosgesparis // Agata Ziółkiewicz - I like design // Allan Torp - Bungalow5
All photos via La Maison d'Anna G.

 

Follow Styling board on my Pinterest