Coriumi bags. In loved with their geometric patterns.

"CORIUMI bag was created to add a special touch for any simple look and grab everyone's attention."

Coriumi I found on Etsy a few months ago. Behind this brand with totally beautiful bags stand Inga and her husband Arvydas, sympathical from Lithuania.
They love geometric patterns. And I love their geometric patterns :D. This is exactly what attracted my attention from the first see and I hope that you like them too :)

Coriumi shop you can find here, little bit more about Inga and Arvydas read on Featured shop on Etsy and here is their facebook page, so you don't miss the news ;) 

// 

"CORIUMI tašky byly vytvořeny, aby přidaly něco speciálního každému jednoduchému looku a upoutaly pozornost úplně každého." 

Značku Coriumi jsem našla na Etsy před několika měsíci. Za touto značkou s naprosto fantastickými taškami stojí Inga a její manžel Arvydas, sympatický pár z Litvy.
Milují geometrické vzory. A já miluju jejich geometrické vzory :D. To je přesně to, co upoutalo moji pozornost na první pohled a doufám, že se budou líbit i vám. 

Coriumi shop můžete najít tady, trochu víc si o nich můžete přečíst v článku Featured shop na stránkách Etsy a případně tady jejich facebookovou stránku, abyste nezmeškali jedinou jejich novinku ;) 

Photos by Coriumi