Don't do things hastily. Housing at all.

I want to show you this interior from little bit another reason than just because of inspiration. Of course, in this very small pretty apartment you can find a few design cherries, but I think that something it is not okay. And because it is my blog and I want to share my opinions - not just the good ones but also the negative - I deicded to share what I don't like here.

On first see I see that in this interior nobody lives (but it doesn't matter, because homestaging's not just for interiors, where somebody lives in it), but what bothers me a bit is that the styling of the interior is tacky and you can see that someone has made it too hastily. I don't want to speak as the self-proclaimed expert, but the placement of furniture and accessories is very aesthetically unbalanced. It looks like two piles that somebody moved in between it made  the way to the window. Sofa looks like as a formless pile of pillows and blue plaid with circles to doesn't fit there at all. Carpet is too far from the couch, the flowers are too much in the space and the lamp is seen that there is only so lying and not plugged into the socket. In the kitchen insetad of placing a tray with cups I would placed on the line some herbs in a pot and boil on the cooker in some accent color. Maybe red or yellow. It's nice how the Fantastic Frank tries to add into interiors products with their label, here it is a shoebox. Not the first interior, where I've seen anything like it and I like it. But the copper shoe in this case is not the icing on the cake, but more like a face palm. I would like to say that there are a lot of stylistic details that I would do differently (and dare I say better), but even so, be inspired, because selected products in nicely colors and materials fits there very well and more space and a little bit differently spaced make sure finery. 

// 

Dnes vám chci ukázat tenhle interiér z trochu jiného důvodu než kvůli inspiraci. Samozřejmě, že v tomhle velmi malém, ale pěkném bytě můžete najít spoustu designových lahůdek, ale myslím, že tu něco není v pořádku. No a protože to je mlj blog, kde chci sdílet svoje názory (a to nejen ty dobré, ale i ty špatné), pojďme se podívat, co se mi tu nezdá.

Tak zaprvé je vidět, že v tomhle bytě nikdo nebydlí (což ovšem až tak nevadí, homestaging přeci není jen pro zabydlené nemovitosti), ale co mi trochu vadí je, že styling tohoto interiéru je odfláknutý a je vidět, že ho někdo dělal moc narychlo. Nechci vystupovat za samozvaného odborníka, ale rozmístění nábytku a doplňků je hrozně esteticky nevyvážené. Vypadá to jako dvě hromady, které tam někdo nastěhoval a mezi nimi udělal cestičku k oknu. Pohovka působí jako neforemná hromada polštářů a modrý přehoz s kolečky se tam vůbec nehodí. Koberec je moc daleko od pohovky, květiny jsou příliš v prostoru a u lampy je vidět, že je tam jen tak položená a není zapojená do zásuvky. V kuchyni bych místo tácu s hrnečky na lince tam umístila nějakou bylinku v květináči a na sporák konvici v nějaké akcentové barvě. třeba červenou nebo žlutou. Je pěkné, jak se Fantastic Frank snaží interiéry doplňovat produkty se svým labelem, tady je to třeba krabice od bot. Není to první interiér, kde jsem u nich něco podobného viděla a to se mi zase líbí. Ale ta měděná bota v tomhle případě není třešničkou na dortu, ale spíš pěstí na oko.
Tím tedy chci říct, že je tady spousta stylistických detailů, které bych já udělala jinak (a troufám si říct, že lépe), ale i tak vám všem určitě nebráním, abyste se inspirovali, přeci jen produkty vybrané do tohoto interiéru velmi hezky barevně a docela i materiálově ladí a v nějakém větším prostoru a trochu jinak rozmístěné udělají jistě parádu. 

All photos via Fantastic Frank