Finally on a way

On Saturday we finally started our travel adventure and our first stop was in Vienna where we spent two days. Except fantastic dinner with my friend Nika and her boyfriend we didn't enjoy this city that much. After arriving on Saturday we went for few hours to the center and saw few nice places and too many people :). And Sunday was rainy all day long so we really didn't wanted to go out and much better plan was stay in the flat and finish some work because last week (because all the visits our families) we haven't enough time to finish everything.

We are looking for places where to stay for short term via AirBnb and in Vienna we choose nice flat near to the center. For the next time we should be more careful about reading reviews, because we were not ready for smokers :-/ But thanks to devil they left on Saturday evening so we haven't to smell like ashtray. 

Anyway I liked in this apartment few very nice details which I would't be shame to use in my future home. I always knew I want to have one day cozy chair, undemanding flowers and also I kept one of my drawings from college art class, is similar to this, on the picture - naked man, bigger than life size. I am dreaming about hanging this drawing in my workroom.

//

V sobotu  jsme konečně začali naše velké cestovatelské dobrodružství a naše první kroky nás vedly do Vídně. Kromě fantastické večeře s mojí kamarádkou Nikou a jejím přítelem jsme si však město zase až tak neužili. Po sobotním příjezdu jsme na pár hodin vyrazili do města a viděli několik pěkných míst, kterým ovšem kazilo atmosféru enormní množství turistů :). No a neděle byla víceméně celá deštivá, takže jsme se rozhodli raději zůstat v bytě a dokončit několik úkolů, na které předchozí týden nebyl kvůli návštěvám všech našich rodin (a že jsou rozesetí všude možně) čas.

Místa, kde bydlíme hledáme přes službu AirBnb a ve Vídni jsme si vybrali hezký byt, relativně blízko centra. Ovšem příště si budeme muset trochu pečlivěji přečíst všechny recenze, protože jsme byli nemile překvapení když jsme zjistili, že byt sdílíme s kuřáky (kteří samozřejmě kouřili uvnitř :-/). Ale ďáblu dík, naši hostitelé v sobotu večer odjeli a my jsme neměli tak šanci stát se chodícími popelníky.

Nicméně se mi v tomhle bytě líbilo několik moc pěkných detailů, které bych se nebála použít i ve vlastním budoucím domově. Vždycky jsem věděla, že chci pohodlné křeslo, nenáročné květiny a dokonce jsem před stěhováním a vyhazováním uhájila i svojí kresbu z uměleckého kurzu na výšce, která je podobná té co byla v tomhle bytě - je to skoronahý muž v nadživotní velikosti (jde o moje životní mistrovské dílo a je schované v Praze, ale pšššt, nic nevíte :)) Sním o tom, že si jí jednou pověsím ve svojí pracovně.

Photos by me