Dresden

Dresden • traveling around the Europe on baraperglova.com

After three weeks, since an accident which happened to our doggie in Croatia, we decided to continue in our way till our friends wedding at the end of April. We went to Germany, because I always wanted to see how Elbe river flow into the see, so we definitely need to drive through Hamburg. 

But it will take a little while and we have few more stops here in Germany in front of us and our first stop was in Dresden. Very lovely city where I was amazed by old buildings in Altstadt (Old Town - older part of the city). Still I feel I am not that good in taking pictures of big parts like cities, I guess I need just practice :). And also I guess it is because what bothers me are tourist and another people in colorful jackets. They are just sooo unaesthetic! :D 

Anyway, it was a shame that we had only about two hours for city viewing, so we made just little walk in Altstadt and all the hipster design super truper shops in Neustadt (New Town - newer part of Dresden) we missed. Well, maybe next time, I am glad that Berlin made it up for us, but about this wait till tomorrow ;)

By the way - Did I mention that you can follow our way on Twitter?

// 

Tři týdny poté, co se v Chorvatsku stala našemu chlupatému mazlíkovi nehoda jsme se rozhodli, že už zase máme české nálady trochu moc nad hlavu a bude lepší ještě těch pár týdnů před očekávanou svatbou našich přátel cestovat. Ne nikam daleko, takže jsme se vydali k našim sousedům do Německa, protože jsem vždycky chtěla vidět, jak řeka Labe ústí do moře. Je to trochu zvláštní a vím, že ústění řeky do moře není provázeno ani ohňostrojem, ani doprovodným představením a dokonce nečekám ani žongléra , který by z toho udělat zážitek, ale vždycky mě to zajímalo, tak proč to neočíhnout, když už máme tu možnost. 

Ovšem předtím, než nás kola naší krásné vypůjčené Suzuki povezou přes Hamburk, máme před sebou ještě několik dalších zastávek, z nichž ta první byla v Drážďanech. Je to moc krásné město, z něhož jsem si nejvíc užila staré budovy Altstadtu. Ještě pořád se mi nezdá, že by mi nějak extra šlo focení větších věcí jako jsou města, hádám, že to chce hlavně trénovat. Taky hádám, že mě to moc nebaví hlavně protože turisti v pestrobarevných šusťákovkách umí zkazit každý záběr. Jsou žalostně neestetičtí! :))

Každopádně byla škoda, že jsme měli jen asi dvě hodiny na prohlídku města a jediné, co jsme stihli byla malá procházka Altstadtem a všechny supr dupr designové hipsterské obchůdky Neustadtu zůstaly nám nepoznány. Nicméně nevadí, Berlín nám to poměrně dobře vynahradil, ale o tom zase zítra ;)