Ruins on Sirmione.

We went through Sirmione already bit more than one week ago. Lately I am late all the time. But we liked it! This place was very nice surprise, because originally we thought that there would be just peninsula with trees and nothing more. But there is actually small and very nice city you go through and at the end is entrance to Roman ruins. The fee is 4€, but if you are student or from Europe you have discount and pay only 2€. For this money it definitely worth to see it! There are paths lined with thymus bushes so everywhere it smell just awesome! And ruins are mystical place, very quiet with just few tourists so you'll enjoy it. From the ruins is nice view to the shore on the other side.

When you want to go back to the city, you can go by walk or use "train". Its kind of golf cart with few seats at the back. For 1€ per person it will take you from ruins to beginning of the center in about 5 minutes. This center you shouldn't miss! A lot of very nice small shops, cafes and gelateries with unbelievable range of ice creams flavors. We saw one where they had about 50 of them and portion big like small lunch :)). That was the shame, that we already had ice-cream half an hour ago, but could knows that :)

//

Přes poloostrov Sirmione jsme jeli už před něco málo víc než týdnem, ale poslední dobou jsem trochu pozadu, takže tohle kouzelné místo sdílím až teď. Sirmione pro nás bylo velmi milým překvapením, protože jsme si původně mysleli, že to bude je poloostrov s pár stromy, kde se trochu projdeme a hurá dál. Ale ve skutečnosti je tam moc pěkné městečko, kterým projdete až nakonec k římských ruinám. Poplatek za vstup do ruin jsou 4€, ale pokud jste student nebo z Evropy nebo máte určitý věk, dostanete slevu na polovinu (popravdě tam měli ceník takový, že jsem si říkala, že 4€ jsou jen na okrasu, protože snad každý by se mohl vejít do podmínek pro slevu). A za ty peníze to určitě stojí za vidění. Jsou tam štěrkové stezky lemované tymiánovými keři, takže to všude voní prostě nádherně! A samotné ruiny jsou takové mystické místo, velmi tiché, sem tam nějaký turista, ale nijak moc, takže si to určitě užijete. Z ruin je pak moc pěkný výhled na druhou stranu pobřeží. Tedy když máte štěstí a není moc zataženo.

A až se budete chtít vrátit zpátky do města, můžete jít pěšky nebo použít "vláček". Což je vpodstatě takový ten větší golfový vozík, jaký znáte třeba ze zoo, s několika sedačkami zapraženými vzadu. Za 1€ za osobu se vrátíte do dětství a vláček vás vezme z ruin až na začátek centra během asi 5ti minut. No je pravda, že se možná budete cítit trochu trapně, protože to není zas až tak daleko, že by se to nedalo ujít a jede to takovou rychlostí, která se pomalu vyrovná rychlochůzi. Nicméně k autu jsme to měli ještě kus cesty, takže každý ušetření dobrý.
Centrum, byste si určitě neměli nechat ujít! Spousta krásných malých obchůdků, kavárniček a zmrzlináren s neuvěřitelný výběrem zmzlinových příchutí! V jednom z nich jsme jich viděli snad tak 50 a porce byla velká zhruba jako malý oběd :)). Až jsme zalitovali, že zhruba půl hodiny předtím jsme už jeden sladoled do sebe nasoukali, ale kdo to mohl vědět, že jo?