Shoptour: Hoi

Liechtenstein • Hoi, the souvenir boutique • Shoptours on baraperglova.com

Have you ever been in Liechtenstein? Is sooo expensive! Of course if I compare it to Czech prices and there is big difference in almost every country in the west. But in Liechtenstein was the difference striking. Like coffee is in Czech for about 1€ and in Liechtenstein for 4,50€ so your wallet will know :).

We spent there one week, tried couchsurfing for the first time. Great experience! I think that we are ready to use it often than Airbnb :)

Anyway, Vaduz, except the prices, is lovely city. Maybe actually more countryside. Very clean and tidy, with fancy new cars around (In case you are interested in. I am not, I like the old ones) and boutiques in city center. But more than fashion my eye caught souvenir boutique Hoi. This is how all souvenir shops should look like! With real and honest souvenirs. On this place is Hoi just for few months and this summer is testing first season. But I think it promise to be one of most favorite places in Liechtenstein. So what you can find right here? Mostly products with Liechtenstein theme made by local producers. My personal favorite is this bag, but it think that almost everyone can find in this pretty little boutique something what perfectly fit to your taste. There is few items which will introduce you with local dialect and words typical for this area. So sometimes it could be a bit confusing when you think you speak German and you are not able to translate sign on tea towel :) But don't worry, there is always assistant who will kindly explain what does it means ;)

What I liked a lot is that they try to look for local makers mainly from Liechtenstein, or Switzerland, Germany and Austria. Some products are made specially for Hoi, under Hoi brand.

What a perfect idea! Do you know some similar shops? I would love to visit them! Waiting for your tips ;)

Have a great weekend!

//

Už jste někdy byli v Lichtenštejnsku? Je táááák drahý! Tedy samozřejmě, když to srovnám s českými cenami, tak je pro nás všechno o dost dražší kamkoli na západ, ale Lichtenštejnsko byl extrém. Tak třeba espresso si v Česku dáte za nějakých cca 26,-? Tak tady za něj dáte kolem stovky. A to vaše peněženka rozhodně pozná. Ale naštěstí je to tak malá země, že do Rakouska to je co by kamenem dohodil a tam už jsou ceny daleko přívětivější.

V Lichtenštejnsku jsme strávili jeden týden, zkoušejíce poprvé couchsurfing. Jak výborná zkušenost! Myslíme, že jsme připravení ho pomalu nahrazovat za původní Airbnb :)

Nicméně Vaduz, je, snad kromě těch cen, moc krásné město. Nebo spíš taková luxusnější vesnice. Velmi čisté a upravené, s novými fancy kárami kolem (které mě osobně moc netáhnou, já radši starší modely) a butiky v centru. Ale víc než ty módní mojí pozornost přitáhl souvenir boutique Hoi. Přesně takhle bych si představovala, aby vypadaly všechny obchody se suvenýry! Je to obchod, kde seženete věci skutečně lokální a poctivé. 
Hoi je na tomhle místě teprve pár měsíců, takže letos zkouší poprvé prodej v sezóně. Ale za sebe si myslím, že je to slibný začátek pro to být vůbec jedním z nejoblíbenějších obchodů v celém Lichtenštejnsku! A co tu vlastně můžete najít? Většinou produkty s Lichtenštejnskou tématikou, vyrobené místními výrobci. Můj osobní favorit je tahle taška, ale jsem přesvědčená, že každý by si tam našel něco podle svého gusta - od dětského oblečení, přes knihy, originální pohledy, kuchyňské potřeby, skládací univerzální nůž až po lokální delikatesy a vína. Je tu pár předmětů, které vás seznámí s tradičním místním dialektem nebo slovy typickými pro tuto oblast. To může být občas trochu matoucí, protože máte pocit, že umíte německy a najedou čtete nápisy na utěrce a nejste s to si dát dohromady, co je na nich psáno. Ale žádný strach, vždycky je tady ochotný personál, který vám poradí, když si nevíte rady a nápisy s radostí objasní.

Co se mi na tomhle obchodě líbilo byla především snaha pro butik hledat lokální výrobce nebo ilustrátory, takže se tu potkáte s prací Lichtenštejnských producentů, případně ale i s výrobci z nejbližších okolních zemí, tedy Německa, Rakouska nebo Švýcarska. V neposlední řadě mě nadchla myšlenka tvořit Hoi jako brand a nechat si pod touto značkou vyrobit věci pod tímto labelem.

Jak výborný nápad! Znáte nějaké takové obchody v jiných zemích? Moc ráda bych je navštívila. Těším se na vaše tipy ;)

Mějte krásný víkend!