Verona.

Verona • traveling across the Europe on baraperglova.com

Did I mention we are on the way again? Well yes, actually for two weeks already. After our friends wedding we spent weekend in Maribor, then one horrible week in Cerej which was village in Slovenia, 200 meters from italian borders. Why was this week such a horrible doesn't worth for a word. Anyway this week is much better! Finally we are again in a family where we do not feel like annoying visitors. All of them are so lovely and even though sometimes we have barriers in language, we love staying right here. 

On Wednesday we went to Verona, city of two most famous lovers Romeo & Giulietta and our host Francesca showed us few worth to see places. 
What I love about these old italian cities is architecture. I like the decorated windows with wooden shutters, stone balconies with flower pots, all the houses are breathing the history. 
You can meet painters on the streets and I admire that they don't mind work surrounded by tens of people. Basically, there is very hard to find some quiet place to get coffee. At first, crowds of people are everywhere, at second in restaurants you will not get a coffee without having lunch. And Italy is very expensive, so...if you play on a budget, prepare snack into the bag and instead coffee get scoop of coffee ice-cream :)

//

Zmínila jsem se že už zase cestujeme? No jo, už to budou dva týdny. Po svatbě našich přátel jsme strávili víkend v Mariboru a pak jeden otřesný týden v Cereji, vesnici na Slovinsku, nacházející se 200 metrů od italských hranic. Proč vlastně ten týden byl tak strašlivý asi ani nestojí za popis, nicméně tenhle týden je o moc lepší! Konečně jsme zase v rodině, kde se necítíme jako otravní návštěvníci. Všichni jsou k nám ohromně milí a společně překonáváme jazykové bariéry. Oni nás učí italsky, my je zase česky. Včera si zamilovali písničku Jóžin z bažin s videoklipem z nějakých 80. let. Prý je nádherná a měli bychom si jí pouštět každý den :))

Bydlíme v Provincii Vicenza, takže to máme co by kamenem dohodil do Verony, Padovy a když kamenu pomůžeme vlakem, tak i do Benátek. Ve středu jsme se vydali právě do Verony, do romantického města nejslavnějších milenců na světě - Romea a Julie. Naše hostitelka Francesca nám ukázala pár míst, které stojí za vidění, jedno z nich byly zahrady, které si nechám speciálně na další příspěvek.
Co miluju na starých italských městech je dechberoucí architektura. Vaší pozornost tady nepřestanou přitahovat zdobená okna se dřevěnými okenicemi nebo kamenné balkonky obsypané květinami. Ze všech domů tady dýchá minulost.

Na ulicích tady budete potkávat malíře, u kterých jsem nepřestávala obdivovat, jak se dokážou soustředit obklopeni desítkami hlučných turistů. 
V podstatě to je jeden z problémů, je velmi těžké tady najít klidné místo, kde byste si dalí kávu a rozjímali nad architektonickými skvosty v prastarých uličkách. Za prvé, lidi jsou úplně všude, za druhé, nedostanete v restauraci kávu, když si neobjednáte oběd. A Itálie je ďábelsky předražená kvůli vysokým daním, takže...no pokud se rozhodnete šetřit, doporučuju připravit si domácí svačinku do batůžku a místo kafe si dejte třeba kávovou zmrzku. Beztak vás osvěží daleko víc :)