Be a part of something big.

Be a part of something big. Be a part of HNST.LY

Do you want to get ahead? Create something? To change something for the better? We are looking for awesome people who would join us! 

We do not feed the hungry ones. We are not another Red Cross. We haven't studied medicine to go to Africa. Yet we want to change the world. In our own natural and closest way.

Therefore, we created HNST.LY. Because we have a passion for stories and believe in honesty. Because we want to support small makers. Because we believe in quality, not quantity. Because anyone can change anything for the better when he starts with himself and inspires the others. 

We know that we can create something great. But we're not perfect. We have weaknesses that need to be balanced. Maybe you can help us!

We want your passion, and your ignition. We want to know what you've already did, what you're great at and how you can help. We are not looking for employees. We are looking for someone who can breathe for the project and fight for what you believe in.

Your profile is ideal if you have experience with marketing and know how to work with social networks. You speak and write in good English. Of course you must like what we're doing, and have a similar life attitude as we do. 

If you are interested, send us by your own words what you think our project is about. What do you like on us or HNST.LY, and what and how do you think we could improve? How you can help us and what do you expect from us back?

Looking forward to hearing from you!

//

Chcete něco dokázat? Něco vytvořit? Změnit něco k lepšímu? Hledáme úžasné lidi, kteří by se k nám připojili.

Nekrmíme hladové. Nejsme další červený kříž. Nestudovali jsme medicínu, abychom mohli jet do Afriky. Přesto chceme změnit svět. Svým vlastním způsobem. Tak jak je nám to blízké a přirozené.

Proto tvoříme HNST.LY. Protože máme vášeň pro příběhy a věříme v poctivost. Protože chceme podporovat menší tvůrce. Protože věříme v kvalitu, ne v kvantitu. Protože každý může cokoli změnit k lepšímu, když začne u sebe a inspiruje okolí.

Víme, že můžeme vytvořit něco velkého. Ale nejsme dokonalí. Máme slabiny, které potřebujeme vykrýt. Věříme, že nám můžeš třeba zrovna ty pomoct.  

Nechceme tvoje CV. Chceme tvojí vášeň a tvoje zapálení. Chceme vědět co už jsi dokázal/dokázala, v čem jsi skvělý/skvělá a jak nám můžeš pomoct. Nehledáme zaměstnance. Hledáme někoho, kdo umí pro projekt dýchat a bojovat za něco čemu věří. Hledáme někoho kdo to s námi dotáhne daleko. 

Tvůj ideální profil je, pokud máš zkušenosti s marketingem a umíš pracovat se sociálními sítěmi. Mluvíš a píšeš dobře anglicky. Samozřejmě se ti musí upřímně zamlouvat co děláme a máš podobný přístup k životu jako my. 

Pokud tě to zaujalo, napiš nám vlastními slovy o čem si myslíš, že HNST.LY je. Co se ti na nás líbí a co a jak bychom podle tebe mohli zlepšit? Jak bys nám mohl pomoct a co od nás čekáš nazpět?

Netrpělivě čekáme na tvojí zprávu!