To Do Listy, cesta do pekel.

ÚKOLUJTE SE

Není nic nebezpečnějšího než bohémský neřád. Mějte pořád po ruce nějaký úkol, kterým se můžete zaměstnat. Věděli jste, že i když sedíte a zíráte do prázdna, váš mozek neustále pracuje? Ale aby neběžel naprázdno, je třeba ho usměrnit. Zaměstnejte ho nějakou činností, jinak se i pomyslným “vypnutím” nebudete cítit odpočatí, protože vaše myšlenky se budou toulat všemi směry. Jestli se vám neosvědčily To Do Listy a pořád nejste schopní úkoly dodržet i přesto, že si je napíšete, začnete ještě pomaleji s Don’t Do Listy a k To Do se dopracujte. Prostě si napište seznam věcí, které za ten den neuděláte. "Nebudu čekovat facebook mezi 10 - 16 hodinou" nebo "Nebudu si dnes u snídaně číst." Je vždycky jednodušší věci nedělat, než je dělat. Udělejte ze svého negativa přednost.

Tímhle si můžete nastavit nějaký řád a od Don’t Do Listu se přesunout k Dnes udělám tuhle jednu věc. A tam si napiště cokoli, třeba že si vyčistíte boty, pošlete mail, který dlouho odkládáte nebo srovnáte svoje trička ve skříni do úhledných komínků. Plněním jednoho úkolu denně si vypěstujete návyk a pak už vám chybí jen kousek k sepsání jednoho denního To Do Listu se třemi, pěti nebo deseti úkoly.

Buďte střízliví a pište si tam jen ty, které jste opravdu schopni ten den splnit. I kdyby jich bylo málo nebo byly méně důležité. Plnit úkoly se musíte naučit a určitě pro vás nebude zrovna moc motivační, když i na konci dne vám bude na seznamu trůnit několik nedokončených úkolů, které si musíte přesouvat na druhý den. Proto můžou být Seznamy úkolů, které chcete dělat cesta do pekel. Když se vám nebude dařit je plnit hned od začátku, ztratíte motivaci a budete neorganizovaní už navždy. 

Jakou věc si napíšete vy do svého Nedělacího úkolníčku?

 

K napsání tohoto článku mě inspiroval jiný na Nastartujte.cz