Eat & Drink tour: Cupcakery

Až vás v Newcastlu začne honit mlsná, tak The Great British Cupcakery by rozhodně nemělo být tím správným místem, kam se schovat a zkrotit divokou slinu. Jejich dortíky jsou totiž tak fantastický, že jen těžko budeme odolávat pohnutkám dát si jen jeden. A to nemluvím o tom, jak je strašně těžké (když už si tenhle limit se sebezapřením nastavíte) rozhodnout se, na jakého sladkého šťastlivce pak padne ta volba. Je to trochu jako jít si vybrat kotě z útulku, kdy se musíte rozhodnout jen pro jedno, ale smutně a roztomile žádoucími pohledy se na vás dívají všechny.

Cupcakery je rodinný podnik, který vedou matka a dvě dcery. Nápad vznikl od jedné z dcer, 23ti leté Leoni Avison, která sladkosti pekla ve svém volném čase pro rodinu a přátele zatímco si hledala novou práci. Po úspěchu, který se svými dortíky sklidila na soukromých oslavách a událostech, pro které pekla, se nakonec rozhodla udělat právě z pečení svůj malý byznys. Cukrárnu tahle rodina otevřela v květnu 2013, aby bylo jejich sladké umění přístupné i pro lidi z ulice.

Moje chuť Newcastlu vypadala takhle, ač tedy píšu že je jahodový, ve skutečnosti byl s malinovým krémem. Víc úspěchů sklidila fotka Petrova dortíku, ale já myslím, že se mi jen prostě víc povedla :)

Já se ohromně těším na to, až zase budu mít možnost péct. Nechci se vytahovat, ale stejně myslím, že moje cupcakes jsou ještě o krapet lepší ;)