Hlavně nezakrnět

V souvislosti s posledním příspěvkem, kdy jsem odhalila novinku, že se na několik měsíců vrátíme do Česka mě napadlo, že bych zveřejnila svůj seznam, na kterém pracuju od doby co jsme se rozhodli vrátit. Nechci totiž prosedět náš "pobyt" na zadku, ale chci si to užít. Můj seznam zároveň funguje tak trochu jako terapie pro můj současný stav i jako prevence před zakrněním, které by nás jistě dostihlo, kdybychom nic nedělali.

To co je jisté je, že náš život už nikdy nebude jako dřív. Na to jsme poznali, zjistili a prožili během uplynulého roku až příliš mnoho věcí. Už nikdy se nebudeme obklopovat zbytečnostmi a jednou za čas budeme provádět čistku; naučili jsme se opouštět. Taky si už nikdy nebudeme kupovat levné krámy co nevydrží, ale poctivé dlouhotrvající produkty. A jedna z věcí, na kterou se moc těšíme oba dva je pořádné jídlo. Nejen to hotové z restaurací (tady si moc nemůžeme dovolit jíst venku), ale hlavně suroviny; maso, vejce a zeleninu od malých farmářů, speciální koření a oleje jako jsem měla třeba v seznamu přání na Dejmidarek.cz. Na cestách toho totiž moc nenavaříme a jíme...no řekněme, že bychom se za to, co jíme mohli trochu stydět.

Přemýšlela jsem o věcech, na které bych se mohla těšit a myslím, že bude fajn prozměnu řešit úplně běžné problémy. Nehledat každý týden ubytování, které by pokrylo náš budget nebo kde v neděli večer během přejezdů nakoupit jídlo, protože jsme na to zase nemysleli. Nebát se, že tam kam pojedeme bude zase špína a já se budu zase eklovat použít kuchyň. Nebát se, že budeme bydlet zase s lidmi, se kterými si nesedneme a celý týden bude jako trapná návštěva u vzdálených příbuzných, které nemáme moc v lásce. 

Zveřejnění seznamu má pozitivní dopad ještě z toho důvodu, že nám pak bude blbé se ho nesnažit dodržet. Jinak by tady na blogu visel jako můj strašák nenaplněných předsevzetí.
A nebojte se číst až do konce. Je tam totiž jedna věc, která se spousty z vás bude týkat ;)

Seznam věcí, které budeme dělat po návratu Česka, abychom nezakrněli

Půjdeme na nějaký kurz přes Naučmese
Budeme vařit exotická jídla (ohromně mě láká marocká a vietnamská)
Budeme víc pracovat v kavárnách (ne jako obsluha :))
Udělám si nástěnku s úkoly, cíly a dlouhodobými plány
Budeme víc chodit na akce ve městě jako třeba cestovatelské nebo podnikatelské přednášky
Budeme jezdit na prodloužené víkendy (třeba věřte nebo ne, já jsem nikdy v životě nebyla na Slovensku)
Chtěla bych se začít učit nový jazyk; francouzsky nebo dánsky nebo švédština by byla fajn
Půjdeme na motokáry (jen abych nevyletěla z trati jako posledně)
Když nepůjdu na motokáry spokojím se se saunou nebo kryokomorou
Víc kultury! (na film do Biooka, na komedii nebo one man show do divadla, na konzert bratří Orfových, nebo výstavy čehokoli)
Půjdeme ven na jídlo (konečně pořádný steak nebo opravdové sushi)
Objednáme si let balónem
A když jsme u těch balónů, strašně chci vyzkoušet tohle. Jen nevím, jestli to v Česku vůbec někdo provozuje.
Uspořádám nějaký pop-up shop pro HNST.LY, abyste kvalitu viděli na vlastní oči.
A to nejdůležitější: Chci pořádat pravidelné večeře nejen pro přátele, ale hlavně pro lidi, které znám jenom virtuálně a ráda bych je poznala osobně. A tam patří blogeři nebo osobnosti které sleduju, zajímaví lidé, které potkám, ale i moji čtenáři a fanoušci. 

P.S.: Peču fantastické cupcakes a můj čokoládový chilli dort je stejně tak dobrý jako vypadá. Přijdete? :)

Chocolate chili cake with seasalt |  SOFFA magazine